Dozownik do dezynfekcji rąk bezdotykowy czy łokciowy - jaki wybrać?

Dozownik do dezynfekcji rąk bezdotykowy czy łokciowy - jaki wybrać?

Stanowiska higieniczne to praktyczne i eleganckie rozwiązania odpowiednie do zastosowania w każdym pomieszczeniu. Jednak jakie dozowniki do dezynfekcji rąk wybrać? Zapewne szukasz skutecznego rozwiązania, które zapewni maksymalne bezpieczeństwo w Twoim obiekcie i będzie zgodne z obowiązującymi przepisami. W związku z potrzebą umieszczania żelu odkażającego przy wejściu do każdej przestrzeni publicznej stworzono różne rozwiązania, aby wyposażyć i zwiększyć bezpieczeństwo dezynfekcji rąk, takie jak dozownik łokciowe i bezdotykowe — stacje do dezynfekcji rąk. Jednak jakie z tych rozwiązań najlepiej odpowiada Twoim potrzebom?

Najpopularniejsze rozwiązania na rynku — dozownik do dezynfekcji rąk

Aby zmniejszyć ryzyko zarażenia i rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii, konieczne jest zapewnienie łatwej dezynfekcji rąk wszystkim osobom, które mają kontakt z powierzchniami w Twojej firmie. Nie da rady umyć rąk mydłem i wodą, od razu, gdy tylko przekroczysz próg. Dlatego ważne jest, aby mieć dozownik do dezynfekcji rąk odpowiedni do ilości wchodzących do pomieszczenia ludzi. Często używa się dozownika umieszczonego bezpośrednio na stole przy wejściu. Jednak ilość bakterii, które gromadzą się na uchwycie w wyniku ręcznego nacisku każdej wchodzącej osoby, sprawia, że dozownik jest prawdziwą kolonią bakterii. Na rynku można znaleźć różne typy automatycznych dozowników do dezynfekcji rąk, łokciowe lub bezdotykowe, które ułatwiają dozowanie bez ręcznego nacisku, unikając w ten sposób kontaktu z jakąkolwiek powierzchnią. Sprawdź kilka rozwiązań.

Automatyczny dozownik montowany na ścianie

Automatyczny dozownik montowany na ścianie

Ten typ dozownika oferuje automatyczne dozowanie określonej ilości żelu odkażającego, ale musi być przymocowany do ściany. Konieczność stosowania śrub i zaślepek sprawia, że ​​nie nadaje się do montażu przy wejściu, ponieważ może być mało widoczny, co zwiększa ryzyko, że ktoś może nie zdezynfekować rąk. Jest to zatem wygodny produkt dla mechanizmu automatycznego, ale również drogi, biorąc pod uwagę konieczność wiercenia ściany w celu jego zainstalowania.

Stacja do dezynfekcji rąk z automatycznym dozownikiem

Rozwiązanie to wykorzystuje najwygodniejszy automatyczny mechanizm dozujący oraz możliwość umieszczenia go w dowolnym miejscu bez konieczności montażu. Byłby to doskonały produkt, gdyby nie wymagał konserwacji i częstego czyszczenia fotokomórki, oprócz pracy bateryjnej, która z czasem wymaga dodatkowych nakładów na utrzymanie urządzenia w pracy.

Kolumna, stacja do dezynfekcji rąk z automatycznym dozownikiem

Łokciowy dozownik środka do dezynfekcji rąk

dozownik-lokciowy-merida-1l

Jest to rozwiązanie preferowane przez wielu, ale spełniające tę samą funkcję co stół z płynem do dezynfekcji. Łokciowy dozownik odkażający jest umieszczony wewnątrz kolumny, która działa jak podnośnik, ale do dozowania i tak wymagane jest mechaniczne naciśnięcie. Z pewnością jest to najtańsze urządzenie, ale też najmniej bezpieczne ze wszystkich wyżej wymienionych.

Więc jakie rozwiązanie wybrać, aby uzyskać najlepszą inwestycję w bezpieczeństwo?

Najlepszy dozownik do dezynfekcji rąk ma kilka cech:

nie generuje kosztów instalacji, jest automatyczny, na baterie lub gniazdko elektryczne,

nie ma ryzyka przekształcenia się w kolonię dla bakterii.

Wniosek nasuwa się sam — najbezpieczniejszy jest bezdotykowy dozownik do dezynfekcji rąk. Bezdotykowe automatyczne dozowniki okazują się najlepszym wyborem pod względem bezpieczeństwa. Nie może być zanieczyszczony przez bakterie obecne na ręce dzięki mechanizmowi, który automatycznie dozuje środek dezynfekujący, co pozwala uniknąć kontaktu z dozownikiem.

Chcesz mieć bezpieczny dozownik, który nie wiąże się z ciągłymi dodatkowymi kosztami? Skontaktuj się z nami! Nasz zespół będzie do Twojej dyspozycji, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania i przedstawić zalety bezdotykowego dozownika do dezynfekcji rąk.

Mogą Cię zainteresować: