Indeks: 404/1
Marka: Eilfix
Jest 18 produktów.
Indeks: 404/1
Marka: Eilfix
Indeks: 404/10
Marka: Eilfix
Indeks: 309/1
Marka: Eilfix
Indeks: 309/10
Marka: Eilfix
Indeks: 206/plus1
Marka: Eilfix
Indeks: 206/plus5
Marka: Eilfix
Indeks: 206/plus10
Marka: Eilfix
Indeks: 420/1
Marka: Eilfix
Indeks: 420/10
Marka: Eilfix
Indeks: 421/1
Marka: Eilfix
Indeks: 421/10
Marka: Eilfix
Indeks: 9029/10
Marka: Tersol
Indeks: 9035/1 - 439/1
Marka: Tersol
Indeks: 9035/10
Marka: Tersol
Indeks: 9028/10
Marka: Eilfix
Indeks: 9027/10
Marka: Tersol
Podłogi to ten element wyposażenia, którego czystość od razu jest widoczna. I właśnie na tej podstawie ludzie niezwykle często budują swój wizerunek o czystości całego pomieszczenia. Zatem zdecydowanie warto zadbać o to, by podłoga, stanowiąc wizytówkę całego pomieszczenia, wręcz lśniła czystością. Jednak by było to możliwe, trzeba posiadać odpowiednie środki i wyposażenie. Szczególnie odpowiednie środki do utrzymywania czystości podłóg mają tutaj kolosalne znaczenie. Zatem mowa tu o takich materiałach, jak polimer do podłóg, płyn do mycia podłóg czy też często poszukiwany niskopieniący płyn do mycia podłóg.
Równie ważną kwestią w przypadku utrzymania czystości podłóg jest sprawa ich doczyszczenia po ewentualnych remontach czy też po zakończeniu budowy. Niejednemu inwestorowi spędza sen z powiek zagadnienie jak wyczyścić fugi czy też czym wyczyścić fugi lub czym myć panele.
Są to kwestie bardzo ważne, gdyż każde mycie podłogi po jakimkolwiek procesie budowlanym zawsze rozpoczyna się od kwestii czym wyczyścić fugi na podłodze. Dopiero w następnej kolejności zastanawiamy się bowiem czym myć podłogę i jaki środek do mycia podłóg będzie dla nas najlepszy.
Pamiętajmy jednak zawsze, iż warto profesjonalnie zadbać o podłogę, gdyż ona jest wizytówką całego pomieszczenia. W tym przypadku oferta naszego przedsiębiorstwa okaże się po prostu kluczowa.
Nigdy nie mówiło się tak dużo o sprzątaniu domu, firmy czy ogólnie powierzchni, jak teraz. W związku z wydarzeniami z 2020 roku priorytetem stała się dbałość o utrzymanie czystości przestrzeni. A jeśli chodzi o czyszczenie podłóg, należy szczególnie uważać. Wraz z postępem technologii rynek budowlany oferuje podłogi o różnych materiałach, kolorach i fakturach. Należy więc zwracać uwagę na potrzeby i słabości każdego z nich, unikając problemów i zużycia, które prowadzą do dodatkowych kosztów ich wymiany. Każdy materiał ma właściwości techniczne i zastosowany na niewłaściwą podłogę może spowodować nieodwracalne uszkodzenia, pogorszenie estetyki, a nawet uszkodzenie podłogi, aż do skrócenia jego żywotności. Sprawdź nasze profesjonalne środki do mycia podłóg drewnianych, lakierowanych, olejowanych, ceramicznych, laminatów i marmurowych.
Aby pomóc Ci w czyszczeniu podłóg w Twoim domu, zebraliśmy w naszej ofercie detergenty — profesjonalne środki do mycia podłóg, które możesz zastosować do różnego rodzaju nawierzchni. Oprócz tego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, jak myć podłogi w zależności od rodzaju jej nawierzchni. Jak czyścić podłogi z różnych materiałów? Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek dotyczących każdego rodzaju materiału oraz produkty, na które warto zwrócić uwagę, takie jak:
Do czyszczenia podłóg tego typu należy unikać materiałów ściernych lub produktów, które mogą je poplamić, takich jak silne środki dezynfekujące. Podłogi tego typu należy myć delikatną gąbką, mopem lub ścierką, która ich nie porysuje. Uważaj też na środki do mycia podłóg zapachowe i dezynfekujące — stosuj je zgodnie z zaleceniami na etykiecie produktu, by nie zabarwiły kafelek.
Drewno nie może przyjmować nadmiernej ilości wody, ponieważ może przenikać przez spoiny i puchnąć. Do skutecznego oczyszczenia drewnianej podłogi konieczne jest usunięcie wszelkich zabrudzeń miotłą lub odkurzaczem, a następnie przetarcie całej powierzchni wilgotną szmatką z roztworem zawierającym neutralny detergent do mycia drewnianych podłóg. Następnie wysusz podłogę suchą szmatką.
W przypadku wszystkich podłóg, które są bardziej porowate, takich jak kamienie ozdobne, powłoki cementowe i podłogi drewniane, należy zwrócić uwagę na zabrudzenia silnie pigmentowane, które mogą zostawić trwałe zabrudzenia, jak tłuste plamy czy zafarbowanie podłogi. Jeśli to możliwe, należy natychmiast po zabrudzeniu umyć podłogę.
Podłogi te są szeroko stosowane przez tych, którzy chcą mieć wystrój przypominający drewnianą podłogę, ale bez faktycznego użycia tego materiału. Konserwacja i trwałość są wygodniejsze, a także mycie podłogi laminowanej jest o wiele prostsze. Wystarczy użyć magicznej mieszanki wody i detergentu po odkurzeniu podłogi.
Unikaj używania wosków i past polerujących: z biegiem czasu tworzą one warstwę, która pozostawia na podłodze plamy i oleje, których usunięcie może być trudne i kosztowne.
Podłogi winylowe składają się z chlorku metylu, PVC, o bardziej gumowatym charakterze. Istnieją rodzaje winyli, które są teksturowane, a co za tym idzie, będą gromadzić więcej brudu. Jednak ponieważ podłoga winylowa jest gumowana, jest nieco bardziej wodoodporna. Klejone modele można myć mopem, a klikane czyścić szmatką zwilżoną wodą i detergentem. Ważne jest, aby dokładnie usunąć pozostałości detergentu i wysuszyć podłogę po skończonym myciu.
Dostępne w kilku rodzajach posadzki wykonane z żywicy epoksydowej są monolityczne (brak spoin z fugami), mają wysoką wytrzymałość, są nieporowate i mogą być stosowane tylko w pomieszczeniach. Są szeroko stosowane w środowiskach o dużym natężeniu ruchu, takich jak szpitale, restauracje i fabryki, ale także w budownictwie mieszkaniowym. Podłogi monolityczne sprzyjają czyszczeniu ze względu na brak fug, co zapobiega namnażaniu się bakterii i grzybów. Do ich czyszczenia idealnie nadają się naturalne środki do mycia podłóg.
Być może te materiały są marzeniem wszystkich tych, którzy chcą nadać swoim domom więcej elegancji! Oprócz tego, że są luksusowe, obie zapewniają wyjątkową łatwość czyszczenia. Wystarczy tradycyjna mieszanka wody i neutralnego detergentu. Nigdy nie używaj produktów kwaśnych lub żrących, ponieważ mogą zniszczyć naturalne piękno marmuru i granitu.
Posadzki z płytek, betonu, cementu, granitu, wypalanego cementu to przykłady powłok na bazie cementu. Dla tego typu podłogi możemy wybrać wykończenie, kolor oraz czy będzie ona przeznaczona do wnętrz, czy na zewnątrz. Ponieważ mają tę bazę, są naturalnie porowate, a brud łatwiej do nich przywiera. W pomieszczeniach zamkniętych podłogi o bardzo szorstkiej fakturze są trudniejsze do czyszczenia. Jednak jeśli utrzymasz tę podłogę wodoodporną, stworzy ona warstwę ochronną przed brudem. Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się użycie odkurzacza lub miotły z miękkim włosiem w celu usunięcia zabrudzeń powierzchniowych, a następnie użycie szmatki zwilżonej wodą rozcieńczoną w neutralnym detergencie. Na zewnątrz zaleca się mycie myjką wysokociśnieniową ze strumieniem wachlarzowym i alkalicznym detergentem do mycia podłóg, który skuteczniej usuwa zabrudzenia. Każdy rodzaj czyszczenia wymaga innego rozcieńczenia detergentu.
Aby podłoga nie brudziła się na co dzień, bardzo ważne jest, aby zaplanować rutynowe czyszczenie – co tydzień odkurzyć miotłą lub odkurzaczem i przetrzeć podłogę wilgotną ściereczką z dodatkiem środka dezynfekującego, lub uniwersalnego środka czyszczącego do usunięcia wszelkich zabrudzeń i pozostawienia przyjemnego zapachu. Sprawdź też nasze inne kategorie, takie jak:
check_circle
check_circle