Ostatnie wpisy

Suszarka do rąk

   26/09/2019
Suszarka do rąk

Praktycznie trudno już spotkać jakąkolwiek przestrzeń publiczną, gdzie w toalecie nie byłoby suszarek do rąk. Można je spotkać w centrach handlowych, biurach, restauracjach czy też na stacjach benzynowych. Tak naprawdę są obecnie wszędzie tam, gdzie na co dzień wiele osób korzysta z toalety. Jeszcze niedawno w tych przestrzeniach królowały materiałowe lub papierowe ręczniki, jednak suszarki, ze względu swą bezobsługowość, wyparły tamte rozwiązania.

Co wiadomo o suszarkach do rąk?

Najbardziej klasyczne suszarki do rąk montowane są na ścianie, posiadając metalową bądź też plastikową obudowę. Zbliżenie rąk do nich, powoduje automatyczne uruchomienie mechanizmu przepuszczającego strumień powietrza. Trochę inna zasada obowiązuje w przypadku suszarek kieszeniowych. Wówczas ręce umieszczamy pomiędzy dozownikami powietrza, czujnik uruchamia mechanizm i rozpoczyna się suszenie.

     

Czym wyróżniają się kieszeniowe suszarki do rąk?

kieszeniowa suszarka do rąk

     

Suszarki do rąk kieszeniowe w odróżnieniu od tradycyjnych, są znane od niedawna. Wynalezione zostały na początku XXI wieku przez przedsiębiorstwo DYSON. W odróżnieniu od tradycyjnych suszarek, montuje się je na wysokości pasa, co powoduje, iż stanowią one ciekawy element dekoracji, który można dowolnie ukształtować. Poza tym są one bardzo zgrabne i wręcz intuicyjne w swym działaniu.

Czas suszenia rąk jest w tym przypadku krótki i może wynieść tylko kilka sekund. Podczas suszenia powietrze zdmuchuje cząsteczki wody, nie powodując przesuszenia skóry.

Czy opłaca się kupić kieszeniową suszarkę do rąk?

Sam zakup takiej suszarki na pierwszy rzut oka wydaje się sporym wydatkiem, jednak należy to rozważyć w zestawieniu z oszczędnościami, jakie daje jej użytkowanie. W porównaniu z choćby ręcznikami papierowymi pozbywamy się przeróżnych pozycji kosztowych:

  • koszt wymiany ręczników
  • koszt podajnika
  • koszt worków na śmieci
  • koszt wywozu śmieci
  • koszt zatrudnienia pracownika obsługującego toaletę

Gdy to wszystko zsumujemy, wówczas okaże się, iż suszarka kieszeniowa to świetny wybór.

Jaki model kieszeniowej suszarki do rąk będzie optymalny?

Bardzo dobrym wyborem w zakresie suszarek kieszeniowych będzie suszarka do rąk 2000 W ORKAN produkcji FANECO. Jest ona wyprodukowana z niezwykle mocnego, białego plastiku ABS, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w każdej publicznej toalecie, podkreślając efekt czystości i higieny. Pokryta jest ona specjalną, antybakteryjną powłoką, która spełnia najwyższe standardy higieniczne. Dzięki dobraniu odpowiedniej mocy, urządzenie jest w stanie wysuszyć dłonie w przeciągu 7 do 10 sekund. Jej cechą charakterystyczną jest duża wydajność przy niskim zużyciu prądu.

Jak działa kieszeniowa suszarka do rąk?

Suszarka kieszeniowa suszy mokre dłonie bardzo silnym strumieniem powietrza, gdzie siła podmuchu dochodzi do prędkości nawet 95 m/s. To z kolei powoduje, iż krople wody są zdmuchiwane z obu dłoni jednocześnie. Zaleca się, by podczas procesu suszenia dłonie były wkładane do komory suszenia równo i z lekko rozsuniętymi palcami. Powinniśmy też wykonywać ruchy rąk w dół i w górę, co spowoduje dokładne zdmuchnięcie wody.

Sama suszarka posiada w swej dolnej części zbiornik na wodę, który należy opróżniać zgodnie z zaleceniami producenta. Ponadto została ona dodatkowo wyposażona w specjalny filtr HEPA powodujący, iż dłonie będziemy osuszać czystym powietrzem, bez dodatkowych zanieczyszczeń, jak choćby kurz czy pyłki.

 

Mogą Cię zainteresować:                                

Suszarka do rąk metalowa Turbo Jet 1800 W

    

  

Suszarka do rąk kieszeniowa Dyson Airblade

Udostępnij:

Comments

Log in or register to post comments