Wiadra plastikowe - mycie na dwa wiadra, czyszczenie plastikowego wiadra i kilka pomysłów na wykorzystanie nie tylko do mycia

Wiadra plastikowe - mycie na dwa wiadra, czyszczenie plastikowego wiadra i kilka pomysłów na wykorzystanie nie tylko do mycia

Wiadro plastikowe to bardzo tradycyjne i ważne narzędzie podczas sprzątania. Niestety nawet po pierwszym zanurzeniu narzędzia czyszczącego w plastikowym wiadrze cząsteczki brudu są przenoszone z powierzchni do plastikowego wiadra. Detergenty, które mają za zadanie utrzymywać czystość w pojemniku, szybko brudzą się w wiadrze i w ten sposób środek myjący traci swoje działanie, ponieważ jest zajęty przetwarzaniem brudu w wiadrze. Największym błędem podczas sprzątania jest nakładanie brudnej wody z wiadra na wrażliwe powierzchnie, które mogą porysować powierzchnię lub lakier np. na pojazdach – dlatego w przypadku aut, stosuje się metodę mycia na dwa wiadra – sprawdź to w artykule - Co to jest Car Detailing? Mycie i pielęgnacja pojazdów - serwisowa ochrona pojazdów.

Technika mycia samochodu na dwa wiadra — możesz wykorzystać tę technikę do mycia również innych przedmiotów czy powierzchni

Do umycia samochodu na dwa wiadra potrzebujesz:

Zacznij od napełnienia jednego wiadra szamponem samochodowym, a drugiego wodą — będziesz używać tego wiadra do płukania. Następnie opłucz samochód wodą, używając węża lub myjki wysokociśnieniowej. Spień samochód detergentem, aby usunąć największe zabrudzenia. Dokładnie spłucz detergent i rozpocznij samo mycie z rękawicą i wodą do mycia w wiadrze. Myj samochód od góry do dołu i wypłucz rękawicę do mycia lub ściereczkę z mikrofibry w innym wiadrze. Po całkowitym przejściu samochodu z rękawicą możesz dokładnie wypłukać samochód. W razie potrzeby powtórzyć mycie i wymień w wiadrach czystą wodę. Na koniec możesz wysuszyć samochód ściereczką z mikrofibry.

Wiadra plastikowe — wykonane z bardzo wytrzymałego materiału polipropylenowego dla zwiększenia żywotności

W każdym domu potrzebne jest co najmniej jedno wiadro. Ułatwia pracę zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Plastikowe wiadra ze sklepu 4z.com.pl są dostępne w kilku różnych rozmiarach:

Sprawdź też:

Standardowa wielkość wiadra to 10 litrów. Plastikowe wiaderko można wykorzystać na wiele sposobów! Świetnie nadaje się jako wiaderko do prania wykładziny, gdy myjesz podłogę. Wiadra plastikowe są niezwykle pomocne przy myciu okien i innych czynnościach myjących, ale jak umyć plastikowe wiadro?

Jak czyścić plastikowe wiadro? Plastikowe wiadro i jego używanie

Wiadra plastikowe służą wielu celom zarówno w domu, jak i poza nim. Możesz użyć plastikowego wiadra do przechowywania lub czyszczenia. Niektóre zastosowania plastikowego wiadra mogą wymagać wyczyszczenia wiadra przed jego użyciem. Dzięki nieskazitelnie wyczyszczonemu i czystemu plastikowemu wiaderku możesz dobrze wykorzystać ten przedmiot. Do wyczyszczenia plastikowego wiadra potrzebujesz:

  • Detergent np. płyn do mycia naczyń
  • Szczotki do szorowania
  • Proszek do pieczenia — soda oczyszczona
  • Łyżka lub patyk
  • Folia aluminiowa (opcjonalnie)
  • Wybielacz

Wstępne mycie plastikowego wiadra płynem do mycia naczyń

Dodaj płynu do mycia naczyń na dno wiadra i trochę ciepłej wody. Dokładnie wyszoruj całe wnętrze i zewnętrze wiadra szczotką do szorowania. Wylej wodę z detergentem i spłucz wiadro ciepłą wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości mydła.

Soda oczyszczona lub proszek do pieczenia — mycie wiadra - 2 etap

Napełnij wiadro do góry ciepłą wodą i wlej 1 szklankę proszku do pieczenia na powierzchnię wody. Wymieszaj sodę oczyszczoną i wodę patyczkiem lub długą łyżką, aby ją rozpuścić. Przykryj wiadro. Jeśli nie masz wiadra plastikowego z pokrywą, przykryj je folią aluminiową. Postaw wiadro na słońcu i odstaw na 48 godzin. Po upływie czasu wylej zawartość z wiadra. Dobrze wypłucz wiadro i napełnij je ciepłą wodą. Dodaj 2 szklanki wybielacza do wiadra, przykryj ponownie i odstaw na słońce.

Ostatnia faza mycia plastikowego wiadra

Opróżnij wiadro po 48 godzinach, dokładnie wypłucz i pozostaw wiadro i pokrywkę do całkowitego wyschnięcia na słońcu. Po takim czyszczeniu możesz używać wiadra plastikowego nawet do celów spożywczych — np. przygotowując w nim sałatkę na święta.

Kilka wskazówek, które dają plastikowemu wiadru nowe zastosowania

Wiadra plastikowe służą nie tylko do wody i kwiatów w ogrodzie. Stylowe kwadratowe wiaderko plastikowe może stworzyć ciekawy design w domu i jest idealne do przechowywania wszystkiego, od ręczników po kapcie. Możesz łatwo urozmaicić wiadro tak, aby pasowało do Ciebie i Twojego domu.

Co możesz przechowywać w plastikowym wiadrze?

Czapki, rękawiczki, kapcie — w przedpokoju jest co przechowywać, a chcesz, żeby było czysto i schludnie. Dobrym rozwiązaniem tego problemu jest ładne plastikowe wiaderko, które jest zdecydowanie bardziej kreatywnym rozwiązaniem do przechowywania niż klasyczna półka!

Wiadro w kuchni — jako śmietnik i do przechowywania

W kuchni często można zobaczyć plastikowe wiadra używane jako śmietnik lub do przechowywania detergentów, lub przyborów do pieczenia, takich jak tacki, blachy czy formy do ciast. Są również idealne do przechowywania szmat i ręczników, które w inny sposób wypełniają szafki kuchenne.

Wiadro do przechowywania drewna opałowego

Jeśli masz domek letniskowy, możesz pokusić się o kominek. W prostym wnętrzu dla zachowania porządku fajnie jest mieć na podłodze wiadro do przechowywania drewna opałowego. Jest to bardzo sprytne rozwiązanie!

Przechowywanie ręczników i środków czystości — wiadra plastikowe

Wiadro plastikowe to również sprytne rozwiązanie do przechowywania ręczników kąpielowych! Zwiń je i umieść w dużym, eleganckim kwadratowym plastikowym wiadrze. Takie rozwiązanie jest praktyczne — i tworzy trochę wakacyjnej atmosfery w domu. Umieścić środki czystości w wiadrze — nie mówiąc już o ich transporcie z pokoju do pokoju, będzie to bardzo wygodne rozwiązanie. Niektórzy kończą z kilkoma butelkami tego samego produktu porozstawianymi po kątach w mieszkaniu, aby uniknąć ciągnięcia ich po domu. Wszystkie produkty możesz przechowywać w tym samym miejscu, co ułatwia ich transport.