Materiały eksploatacyjne – środki czystości do toalet publicznych

Materiały eksploatacyjne – środki czystości do toalet publicznych

Odpowiednie wyposażenie toalet publicznych w środki czystości jest kluczową sprawą, jakiej należy się podjąć. Dlaczego? Nie trudno się domyślić, że przewija się przez nią wiele osób mających styczność z różnymi środowiskami – zarówno sterylnie czystymi, jak i skrajnie narażonymi na kontakt z dużą ilością drobnoustrojów chorobotwórczych. To właśnie dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór materiałów eksploatacyjnych, zapewniających jak najwyższe bezpieczeństwo sanitarne wszystkim osobom, które odwiedzą to miejsce.

Mówiąc o materiałach eksploatacyjnych niezbędnych w każdej toalecie publicznej, należy wyróżnić:

  • środki do czyszczenia toalet publicznych;
  • środki do mycia i dezynfekcji rąk;
  • inne środki sanitarne, np. jednorazowe nakładki na sedes

Środki do czyszczenia — dezynfekcja a czyszczenie

Aby utrzymać wymaganą w toaletach czystość sanitarną, należy korzystać z odpowiednich środków czyszczących i dezynfekujących. Tutaj należy zaznaczyć również granicę – czyszczenie nie jest tym samym zabiegiem co dezynfekcja. Czyszczenie koncentruje się bardziej na wizualnym pozbyciu się brudu, podczas gdy dezynfekcja bezpośrednio uderza w niszczenie drobnoustrojów. Dla najlepszego rezultatu zaleca się wykonywać obie czynności. Sklep 4z.com.pl posiada w swoim asortymencie środki do obu czynności w przystępnej cenie — sprawdź kategorie chemia profesjonalna.

Mydło w płynie czy mydło w pianie? Co wybrać do mycia rąk?

Staranne mycie rąk powinno być pierwszym i podstawowym krokiem utrzymania higienicznych warunków otoczenia. Stosowanie odpowiednich środków do mycia, takich jak mydła, jest kluczowe. Mycie rąk samą wodą nie wystarcza, a dodatkowo na dłoniach umytych samą wodą zarazki mogą się łatwiej namnażać. Z tego powodu, wybranie odpowiedniego środka myjącego jest wręcz kluczowe. Rynek mydeł jest obecnie zdominowany przez dwa produkty – mydło w płynie i mydło w pianie. Mydło w płynie cechuje się o wiele większą możliwością wyboru na rynku i przystępniejszą ceną zarówno dozowników, jak i samego środka. Mydło w pianie charakteryzuje się wyższą ceną i bardziej okrojoną ofertą rynkową jednak dozowniki z nim uzupełnia się rzadziej niż jego płynnego brata, nie zostawia plam na blatach i wymaga mniej wody do poprawnego umycia dłoni.

Co jeszcze przyda się w toalecie publicznej?

W miejscu, gdzie dziennie przechodzi wiele osób i ryzyko wymiany drobnoustrojów jest bardzo wysokie, ważne są inne środki ochrony sanitarnej. Przykładem mogą tu posłużyć jednorazowe nakładki na deskę sedesową – foliowe lub papierowe nakładki ograniczające kontakt z deską. Innym ważnym elementem jest papier toaletowy i ręczniki papierowe przydatne do wysuszenia rąk po ich umyciu.