Co to jest Car Detailing? Mycie i pielęgnacja pojazdów - serwisowa ochrona pojazdów

Co to jest Car Detailing? Mycie i pielęgnacja pojazdów - serwisowa ochrona pojazdów

Mówiąc najprościej, Car detailing oznacza dokładne czyszczenie pojazdu od góry do dołu przy użyciu specjalistycznych narzędzi i produktów — znajdziesz je u nas w kategorii „Mycie i pielęgnacja pojazdów” i „Serwisowa ochrona pojazdów”. Zazwyczaj wykonuje się też również lekkie poprawki kosmetyczne, ale proces ten nie obejmuje lakierowania ani napraw karoserii.

Co obejmuje car detailing?

Car detailing obejmuje czyszczenie i regenerację wnętrza i nadwozia samochodu. Ma to na celu przywrócenie świetności lakieru poprzez wyeliminowanie zadrapań lub innych śladów, aby samochód wyglądał prawie jak nowy, tak jak wtedy, gdy po raz pierwszy wyjechał ze sklepu. Prosta myjnia usuwa brud z zewnętrznej części samochodu, a jeśli wyczyścisz wnętrze, możesz złapać trochę brudu za pomocą odkurzacza, ale car detailing posuwa ten proces znacznie dalej. Każdy samochód jest wypolerowany, wypolerowany lub odkurzony do ostatniej niedoskonałości, dzięki czemu nadaje się do ekspozycji w każdym salonie.

Czy wszystkie usługi car detailingu, są takie same?

Ponieważ nie ma ustalonych wytycznych, zobaczysz dużą różnorodność pod względem usług zawartych w pełnym szczególe. Niektóre komplety usług składają się z zewnętrznych detali z użyciem glinki i wysokiej jakości wosku, zaawansowanego czyszczenia wnętrza z usuwaniem plam i obróbką skóry, a także odnowieniem na wszystkich tworzywach sztucznych.

Jaka jest różnica między myjnią samochodową a car detailingiem?

Teraz gdy już wiesz, czym jest car detailing, szybko nakreślimy różnice między myjnią samochodową a car detailingiem. Zanim przejdziemy do dalszej części artykułu trochę o tym, dlaczego car detailing jest naprawdę dobrym pomysłem i zaproponujemy Ci produkty, których możesz użyć sam do zadbania o swój samochód. Najczęściej kupowane przez naszych klientów produkty do mycia i pielęgnacji samochodu:

Jakie są kroki, by szczegółowo wyczyścić samochód?

Szczegółowe czyszczenie samochodu składa się z dwóch głównych etapów: detali wnętrza i detali zewnętrznych.

Detale nadwozia samochodu — mycie i pielęgnacja pojazdów

Zaczynaj od dokładnego mycia zewnętrznego, aby usunąć jak najwięcej brudu. Pozwalając mydłu na spienienie, brud i błoto są zmiękczane i usuwane z powierzchni. Następnie, używając specjalnych szczotek i środków do czyszczenia kół, usuń cały kurz i brud z kół, zacisków hamulcowych itp. Koła to przeważnie najbrudniejsze części samochodu! Sprawdź u nas:

Detale we wnętrzu samochodu

Całą tapicerkę wewnątrz samochodu dokładnie odkurz i umyj szamponem w celu usunięcia plam i brudu — sprawdź nasz płyn do tapicerki.

Ważny opcjonalny krok — czyszczenie komory silnika

Czyszczenie komory silnika to ważny krok, ale wiele osób po prostu tego nie robi. Powodem tego jest prawdopodobnie to, że niektórych ludzi nie obchodzi, jak wygląda ich samochód pod maską, lub że myślą, że tylko mechanicy powinni zaryzykować sprzątanie tam. Czyszczenie komory silnika może ułatwić i przyspieszyć identyfikację wszelkich problemów z silnikiem. Mechanicy uwielbiają pracować w czystej komorze silnika, a jeśli właściciel samochodu, ustala szczegóły samochodu przed jego sprzedażą, czysta komora silnika może wywrzeć duże wrażenie na tym, jak dobrze utrzymany jest samochód. Każdy, kto kupi używany pojazd, prawdopodobnie zajrzy pod maskę, a czysta komora silnika może tylko podnieść jego wartość

Jak wyczyścić komorę silnika?

Istnieją kroki, które możesz podjąć, aby chronić niektóre elementy samochodu przed zużyciem. Możesz wyczyścić wnękę silnika, lekko spryskując ją wodą, a następnie przecierając ją środkiem odtłuszczającym. Następnie wypłucz wszystko do czysta. Po odpowiednim wysuszeniu wszystkie elementy silikonowe, plastikowe i gumowe należy odpowiednio nasmarować, aby chronić je przed pękaniem. To prosty proces, który ostatecznie służy ochronie auta przed codziennymi problemami związanymi ze zużyciem gumy i silikonu — sprawdź — czyszczenie i pielęgnacja.

Jakie są zalety szczegółowego czyszczenia samochodu?

Kompletne czyszczenie samochodu doprowadzi go do najlepszego stanu. Następnie możesz wykonać małe detale kosmetyczne, aby Twój samochód wyglądał jak nowy.

Wartość samochodu — mycie i pielęgnacja pojazdów — serwisowa ochrona pojazdów

Utrzymywanie samochodu w dobrym stanie pomoże utrzymać lub przywrócić jego wartość. Jest to szczególnie rzeczywiste w przypadku starszych lub klasycznych samochodów, zwłaszcza jeśli chcesz takie sprzedać w przyszłości. Po prostu nie można uzyskać takich samych rezultatów z myjni samochodowych. Dobry car detailing przywróci Twojemu samochodowi jego pierwotne piękno i zwiększy jego wartość przy odsprzedaży. Nie czekaj i weź sprawy w swoje ręce, sprawdź nasze kategorie: