Śliska podłoga w miejscach publicznych

Śliska podłoga w miejscach publicznych — przyczyny poślizgnięć, jak zapobiegać i jakie są konsekwencje?

Komentarze (0)

Wiele firm komercyjnych, restauracji, sklepów detalicznych, szpitali, szkół i innych instytucji publicznych oferuje gościom publiczne toalety. Są one wygodnymi i niezbędnymi obiektami, ale są również miejscem wielu wypadków poślizgnięć i upadków. Z powodu twardych powierzchni w toaletach publicznych osoba, która się poślizgnie i upadnie, może doznać poważnych obrażeń — niektóre z nich powodują zmiany na całe życie. Ofiara wypadku może potrzebować pomocy doświadczonego prawnika ds. obrażeń ciała, aby pociągnąć właściciela firmy lub właściciela nieruchomości do odpowiedzialności za odszkodowanie za odniesione obrażenia. Sprawdź z nami, jak zapobiegać śliskiej podłodze w miejscach publicznych, co zrobić, jeśli dojdzie do wypadku i jakie są tego konsekwencje.

Jakie są przyczyny poślizgnięć i upadków w publicznych toaletach? Śliska podłoga w miejscach publicznych

Właściciele nieruchomości, którzy udostępniają toalety publiczne, mają obowiązek utrzymywać je w miarę bezpiecznym stanie i ostrzegać gości o zagrożeniach — tablice ostrzegawcze są najlepszym rozwiązaniem. Ponieważ łazienki są obszarami o dużym natężeniu ruchu, wywiązywanie się z obowiązków wymaga wysiłku ze strony właścicieli nieruchomości.

Jakie są typowe sposoby, w jakich ludzie ulegają poślizgnięciom i upadkom w toaletach publicznych?

Wycieki są jednym z głównych przyczyn śliskiej podłogi w miejscu publicznym. Gdy nieszczelności w wielu umywalkach i toaletach znajdujących się w publicznych toaletach nie są naprawiane, woda może gromadzić się na podłodze. Wiele z tych podłóg to płytki, które po zamoczeniu mogą stać się niebezpiecznie śliskie. Drugim najczęstszym powodem jest przepełnienie. Toalety i umywalki mogą szybko się zatkać i przepełnić. Może to spowodować niehigieniczne warunki, a także niebezpieczeństwo poślizgnięcia się i upadku. Trzecim powodem są popękane podłogi. Gdy płytki lub inna podłoga ulegnie pęknięciu, wyszczerbieniu lub złamaniu, niczego niepodejrzewający gość może się potknąć lub poślizgnąć i upaść.

Śliska podłoga i monitorowanie stanu toalety publicznej

Kolejne przyczyny potknięć to zanieczyszczenia i rozlane płyny — nie wszyscy ludzie korzystający z publicznej toalety liczą się z innymi. Gdy błoto lub piasek, rozpryskująca się woda i rozlane mydło nie zostaną szybko usunięte, może to spowodować poślizgnięcie się i upadek innych gości korzystających z obiektu. Jak widać, nie tylko śliska podłoga w miejscach publicznych może być przyczyną upadku.

Jakie są częste urazy spowodowane poślizgnięciami i upadkami w toalecie?

Ofiary wypadków mogą zostać poważnie zranione w wyniku upadku na twardą podłogę, a czasem także uderzenia w armaturę łazienkową. Typowe urazy podczas poślizgnięć i upadków w publicznej toalecie to:

 • Skręcenia
 • Złamane kości, w tym ramion, nadgarstków, nóg, kostek, kości miednicy i bioder
 • Urazy pleców i szyi
 • Urazy kręgosłupa
 • Urazy głowy, takie jak wstrząsy mózgu lub urazowe uszkodzenia mózgu

Poślizgnięcia się i potknięcia — śliska podłoga

Poślizgnięcia zdarzają się, gdy nie ma wystarczającego tarcia lub przyczepności między stopami a powierzchnią, po której chodzisz. Najczęstsze przyczyny poślizgnięć to mokre lub zaolejone podłogi, wycieki, luźne lub niezakotwiczone maty oraz podłogi, które nie mają takiego samego stopnia przyczepności we wszystkich obszarach. Przemyśl więc zastosowanie kafli w łazience publicznej o takiej samej powierzchni.

Co zrobić, aby zapobiec poślizgnięciom i potknięciom?

Natychmiast usuwaj wycieki. Jeśli wycieku nie można od razu usunąć, umieść znaki ostrzegawcze — tablice ostrzegawczemokra podłoga dla pracowników i klientów. Oprócz tego:

 • Utrzymuje chodniki i korytarze wolne od wody, błota, piasku, bałaganu i przeszkód.
 • Trzymaj szafki szuflady zamknięte, gdy nie są używane.
 • Zakryj kable lub przewody w przejściach.
 • Natychmiast wymieniaj przepalone żarówki.
 • Rozważ zainstalowanie ściernych mat podłogowych lub wymianę zużytej podłogi.
 • Zachęcaj pracowników do noszenia wygodnych, odpowiednio dopasowanych butów.

Jakie kroki może podjąć osoba po poślizgnięciu się, potknięciu lub upadku?

Zdrowie osoby po upadku powinno być priorytetem. Jeśli zdarzył się wypadek, osoba poszkodowana powinna udać się do lekarza, aby można było odpowiednio udokumentować obrażenia. Ta dokumentacja medyczna będzie ważnym dowodem, jeśli zdecyduje się ubiegać o odszkodowanie za odniesione obrażenia. Bez względu na to, gdzie zdarzy się poślizgnięcie, potknięcie i upadek — w sklepie, na chodniku lub w domu znajomego — osoba poszkodowana powinna zgłosić to kierownikowi, właścicielowi lub wynajmującemu. Może poprosić też o szczegółowe informacje na temat incydentu na piśmie.

Udokumentowanie wypadku

Osoba poszkodowana może zebrać nazwiska, adresy, numery telefonów i adresy e-mail wszystkich potencjalnych świadków. Ich oświadczenia mogą pomóc w udowodnieniu roszczenia, jeśli zdecyduje się dochodzić roszczenia prawnego. Wykonanie zdjęć miejsca, w jakim doszło do wypadku, również jest pierwszym krokiem, jaki powinna podjąć osoba poszkodowana. Mogą być później istotnymi dowodami. Aby zmniejszyć potencjalne zagrożenia, które prowadzą do poślizgnięć, potknięć i upadków, istnieją sposoby proaktywnego zarządzania środowiskiem pracy i toalet publicznych w celu zmniejszenia ryzyka obrażeń pracowników i klientów.

Sposoby zapobiegania poślizgnięciom, potknięciom i upadkom w miejscu pracy i toaletach publicznych

Trzymając podłogi w czystości, możesz szybko zmniejszyć ryzyko kontuzji. Swobodne przejście minimalizuje możliwość potknięcia się pracownika czy klienta o nieoczekiwany obiekt i zmniejsza ryzyko upadku, który mógłby spowodować niebezpieczne poślizgnięcie.

Schody i poręcze

Schody są częstym miejscem upadków w miejscu pracy i w centrach handlowych — często wymagana jest dodatkowa ostrożność, aby zmniejszyć ryzyko obrażeń. Upewnij się, że klatki schodowe są czyste, dobrze oświetlone i wolne od niezabezpieczonych obiektów.

Zarządzaj kablami

Kable zasilające, internetowe i telefoniczne często stwarzają morze przeszkód dla pracowników i klientów. Staraj się prowadzić kable za ścianami lub pod dywanami, aby je ukryć. Zainstaluj gniazdka elektryczne, połączenia internetowe i gniazda telefoniczne w łatwo dostępnych miejscach.

Oznakowanie

Korzystanie z wyraźnych, dobrze rozmieszczonych oznakowań może pomóc zwrócić uwagę na potencjalne obszary problemowe, takie jak śliska podłoga. Znak wskazujący na stopień, szczelinę, nierówny teren zwróci uwagę na zagrożenie i zwiększy świadomość i uwagę. Użycie taśmy odblaskowej może również podkreślić problematyczne obszary.

Sprawdź stan podłogi wewnątrz i na zewnątrz budynku

Upewnij się, że w podłodze budynku lub w chodniku na zewnątrz nie ma pęknięć ani dziur. Natychmiast napraw wszelkie problematyczne obszary i pamiętaj o umieszczeniu znaków ostrzegawczych w/na/wokół obszarów, które wymagają naprawy.

Antypoślizgowe dywaniki na śliskich powierzchniach

Czy masz podłogi wyłożone kafelkami lub drewnem w miejscach narażonych na zachlapanie, takich jak łazienki? Dodanie antypoślizgowych dywaników może pomóc w zmniejszeniu liczby wypadków. Dywaniki są łatwym rozwiązaniem na śliskich powierzchniach, ale pamiętaj, aby dodać antypoślizgową wyściółkę pod, aby zapobiec jej wyślizgiwaniu się spod nóg i przesuwaniu.

Natychmiast posprzątaj rozlane płyny — nie dopuszczaj do tego, by podłoga była śliska

Jeśli masz wyciek, natychmiast go posprzątaj. W przypadku rozlania natychmiast umieść znaki ostrzegawcze wokół zagrożenia, a następnie zajmij się procesem czyszczenia. Pomocne mogą być ściągaczki do wody z podłóg.

Pamiętaj, że upadkom można zapobiec

Chociaż poślizgnięcia się, potknięcia i upadki często można przypisać nieostrożności lub niezdarności, dobrą wiadomością jest to, że większości wypadków można zapobiec. Bardzo ważne jest częste badanie środowiska, aby uniknąć potencjalnych problemów. Pamiętaj, że proaktywne zwracanie uwagi na zagrożenia ostatecznie pomoże zapewnić Twoim pracownikom i klientom bezpieczeństwo i ochronę przed niebezpieczeństwem.

 

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Zostaw komentarz poniżej
Polecane wpisy

PShowBlog Komentarze wpisów

 • [01:12 06/12/2023]

  Czesc. Jestem gotowy pomoc zwiekszyc ruch i rentownosc Twojej witryny, a takze rozwiazac wszystkie problemy na stronie. Co wiecej, wzrost ruchu bedzie wynikal z naplywu docelowych uzytkownikow z wyszukiwarek, co jest dla Ciebie najbardziej oplacalne i obiecujace. Troche informacji o Tobie. Jestem specjalista w dziedzinie tworzenia, modyfikacji i promocji stron internetowych. Posiadam rowniez wiedze i doswiadczenie z wielu dziedzin pokrewnych. Doswiadczenie zawodowe wynosi ponad 19 lat. Zawsze wykonuje prace wysokiej jakosci. Glowne obszary mojej dzialalnosci: 1. Optymalizacja wewnetrzna. Wszelkie niezbedne prace na stronie w celu osiagniecia jak najlepszych pozycji w wyszukiwarkach, poprawy jakosci konwersji i uzytecznosci, usuniecia wszystkich napotkanych bledow, w razie potrzeby wprowadzenia nowych lub ulepszenia starych funkcjonalnosci. 2. Promocja w wyszukiwarkach. Praca nad poprawa pozycji dla waznych dla Ciebie zapytan, co moze spowodowac duzy naplyw docelowych odbiorcow do witryny. 3. Tworzenie stron internetowych roznego typu. Potrafie stworzyc strone docelowa, sklep internetowy, strone firmowa, strone informacyjna, blog itp. 4. Praca z recenzjami w Internecie. Tworzenie i promowanie dobrych recenzji oraz usuwanie zlych. 5. Konfigurowanie kampanii reklamowych w roznych uslugach reklamy kontekstowej. 6. Tworzenie, modyfikacja i promocja grup i kanalow w sieciach spolecznosciowych. Obejmuje to: YouTube i inne. 7. Rozne rodzaje mailingow, ktore zazwyczaj zapewniaja dobry jednorazowy wplyw sprzedazy (mozna powtarzac okresowo). Pomoge Ci takze w wielu innych kwestiach. Napisz e-mailem: mikhailrs.seo@gmail.com

 • [12:53 10/11/2023]

  Гарантированно позиции вверх. Прогоны от экспертов! Рад приветствовать вас! ТОПы - это возможно. Выполнены тысячи заказов с честными отзывами! Увеличение ИКС сайта. Сразу 2 прогона с ценой одного. Наш прогон максимально быстро повышает позиции сайта и показатель ТИЦ. Подробный отчет! Доверие многочисленных клиентов! Честные отзывы! Быстрый рост позиций! Телега: @exrumer Skype: Loves.Ltd маил: support@xrumer.cc https://xrumer.cc Только этиже! А тАкож Работаем со Студиями!

 • [09:54 09/11/2023]

  Greetings 4z.com.pl Administrator. My name is Selena and, unlike a lot of emails you could get, I wanted to rather provide you with a word of congratulations – Kudos! What for? A portion of my job is to review websites and the work you’ve done with 4z.com.pl definitely is notable. It’s clear you have taken building a website to heart and made a genuine investment of effort into making it superior. However, there is, indeed, a catch… more accurately, a question… So, when someone like me discovers your site – maybe at the peak of the search results (nice job BTW) or just through a random link, how do you know? More importantly, how do you make a bond with that person? Studies reveal that 7 out of 10 visitors don’t stick around – they’re there one second and then vanished. I have a way to create INSTANT engagement that you might not have known about… Web Visitors Into Leads is a software widget that’s functions on your site, prepared to capture any visitor’s Name, Email address, and Phone Number. It lets you know IMMEDIATELY that they’re interested – so that you can talk to that lead while they’re actually checking out 4z.com.pl. CLICK HERE https://bit.ly/3LPltcD to test a Live Demo with Lead Capture now to see specifically how it works. It might be a significant improvement for your business – and it gets even better… once you’ve captured their phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can immediately start a text (SMS) conversation – instantly (and there’s actually a 100X difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes.) Additionally then, even if you don’t close a deal instantly, you can connect later on with text messages for new offers, content links, even just follow-up notes to develop a relationship. Everything I’ve just described is simple, convenient, and efficient. CLICK HERE https://bit.ly/3LPltcD to discover what Lead Capture can do for your business. You can be converting up to 100X more leads today! Selena PS: Instant Engagement Tool offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling. You have customers eager to talk with you at this moment… don’t keep them waiting. CLICK HERE https://bit.ly/3LPltcD to try Web Visitors Into Leads now. If you'd choose to unsubscribe click here https://bit.ly/3rD0G5c Simply a quick remark - the identities and email used in this communication, Selena and Krouse, are substitutes and not actually authentic contact details. We appreciate honesty and aimed to ensure you are conscious! In case you desire to connect with the true one responsible for this note, kindly check out our website, and we’ll connect you with the appropriate entity.

 • [09:28 05/11/2023]

  Dear 4z.com.pl Administrator! I'm Casey and I just ran across your website at 4z.com.pl... I discovered it after a quick search, so your SEO’s working out… Information looks pretty good… One thing’s missing though… A FAST, SIMPLE way to connect with you NOW. Because data show that a potential customer like me will only linger a few seconds – 7 out of 10 leave almost immediately, Browse Browse Click… then disappeared. I have the remedy: Web Visitors Into Leads is a software that’s functions on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address, and Phone Number. You’ll know instantly they’re interested and you can call them immediately to TALK with them - literally while they’re still on the internet looking at your website. CLICK HERE https://bit.ly/3LPltcD to try out a Live Demo with Lead Conversion Tool now to see just how it works and even test it out… it could be big for your company. Plus, now that you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can immediately start a text (SMS) conversation immediately… which is so powerful, because linking up with someone within the first 5 minutes is 100 times more efficient than waiting 30 minutes or more later. The new text messaging feature lets you stay connected frequently with new offers, content links, even just follow-up notes to develop a relationship. Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and beneficial. CLICK HERE https://bit.ly/3LPltcD to find out what Visitor Engagement Widget can do for your business, potentially converting up to 100X more eyeballs into leads right now! Casey PS: Web Visitors Into Leads offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling. You have prospects waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting. CLICK HERE https://bit.ly/3LPltcD to test Lead Conversion Tool now. If you'd prefer to unsubscribe click here https://bit.ly/3rD0G5c Just a swift remark - the identities and email address employed in this communication, Casey and Garnsey, are substitutes and not genuine contact information. We value honesty and wanted to confirm you’re aware! In case you aspire to connect with the genuine entity responsible for this note, do go to our website, and we’ll link you with the right person.