Ostatnie wpisy

Koronawirus - co powinieneś wiedzieć
Koronawirusy istnieją wśród ludzi od zawsze, jednakże ten jest nowy i niezbadany, stąd rodzi tyle pytań i wątpliwości. Wirus jako taki nie jest organizmem, jedynie niewielką cząstką, formą pasożyta, potrzebującą do istnienia i rozwoju komórek ludzkich.
Zasady mycia i dezynfekcji rąk
Celem higieny rąk jest usunięcie zanieczyszczeń fizycznych oraz substancji organicznych z powierzchni rąk. Największym zagrożeniem są obecnie mikroorganizmy chorobotwórcze, które mogą przedostawać się na skórę rąk, a następnie być przenoszone do wnętrza organizmu człowieka. Stąd też w celu wykonania precyzyjnej higieny dłoni, należy zadbać o jej wcześniejsze właściwe przygotowanie. Mamy tu na myśli zdjęcie wszelkiego rodzaju biżuterii, obrączek,
Czym właściwie jest dezynfekcja
Otóż dezynfekcja to inaczej mówiąc odkażanie, będące procesem mającym na celu zniszczenie wszelakich drobnoustrojów, takich jak bakterie i wirusy, w szczególności te o charakterystyce chorobotwórczej. Ważnym jest, by należycie rozróżniać dezynfekcję od wyjałowienia. Mianowicie dezynfekcja to proces, który usuwa drobnoustroje, lecz nie zawsze usuwa ich formy tak zwane przetrwalnikowe (czego dokonuje wyjałowienie).
  • 1
  • 2
Showing 1 do 3 of 6 (1 Pages)